העצמת נשים

ב11.1.18  הייתי מבין באי כנס מיוחד במינו שהוקדש לנשים מתנועת בני ברוך.

לכנס הגיעו  כאלף נשים, סקרניות, למדניות, פעילות,  ממוקדות מטרה, צעירות ומבוגרות, דוברות השפה העברית ודוברות שפות אחרות….. כולן הגיעו לשמוע שיעור  שהרב ד"ר מיכאל לייטמן הקדיש לנשים.

והפתיח  היה מרגש,  כיוון שהוצגו בפנינו דמויות נשים בעלות שיעור קומה מן ההיסטוריה שלנו, שהנהיגו את העם בזמנים שונים, וזה בהחלט מרשים .

בהמשך  נדרשנו לבדוק בינינו במסגרת סדנת דיון,  מה מקומה של האישה, מה כוחה של האישה, מה יכולותיה וכישוריה, במה היא יכולה לתרום לחברה ,  ועוד.

והיה מעניין. כיוון  שגילינו עד כמה האישה מעורבת ועושה – ומכוונת את המהלכים באופן מעשי  ובאופן עקיף, ובכל זאת בתודעה שלה – היא מוסתרת כל שהוא.

כן, לגמרי  מסכימה שיש לעודד ולתמרץ את הגברים להיות בראש המחנה ולהשפיע, אולי מפני  שהם פנויים לטפל בכל מה שמחוץ לבית ולמשפחה. לכן הגברים ניהלו את הפוליטיקה והשלטון בכל מקום. והנשים עסקו בעיקר  בטיפוח הבית המשפחה וחינוך הילדים, כי הן אמונות על הדאגה להמשכיות הדורות.

אבל היום – אני מרגישה שאנחנו בעיצומה  של מהפכה תודעתית בקשר למקומה של האישה  בעשייה גם מחוץ לבית, בעשייה ובהובלה למען החברה והאנושות בכלל. הנשים  מוצאות עצמן בתפקידי מפתח בכל תחומי החיים, ולעיתים גם פורצות דרך ומובילות שינויים.

וניצני המהפכה ניכרו  גם כאן, בהתכנסות המיוחדת , כאשר הובלט באופן  חד משמעי מקומה של האישה בעשייה מגוונת בכל תחומי החיים  גם במסגרת תנועת בני ברוך. וחשבתי לעצמי, נכון שאנחנו רוצות לפרוץ קדימה, להוכיח שיש לנו יכולת לתרום איכויות  להתנהלות החברתית ערכית ואנושית. אבל אז הרגשתי את כובד האחריות שזה תובע מאיתנו. כיוון שאנחנו צריכות לחלוק את  היציאה החוצה לעשייה – עם הדאגה ליציבות הבית והמשפחה, וחשוב שפעילות אחת לא תפגום בפעילות האחרת. איך עושים זאת? איך מוצאים את קו האמצע?

ובמקביל חשבתי כמה  חשוב להעצים גם את פעילות הגברים. שלא יקרה  חלילה שעם הפריצה שלנו קדימה נזנח את הגברים, ונחליש את כוחם ליצור ולתרום את חלקם. איך  בונים את הנוסחה המנצחת של שיתוף פעולה שבו כל צד תורם את חלקו – מבלי שהצד האחר נפגע ונחלש .  דובר על העצמת נשים – כדי להביא למודעות את כוחן וכישוריהן לעשות למען, אך יש לעשות כל מהלך ברגישות גדולה בהתחשבות  בשני צדדים כדי שנגיע למציאות של win-win situation.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *