הבלדה על בני ברוך

ביום העצמאות ה- 36 למדינת ישראל, שר לה שלמה ארצי את "הבלדה על ברוך ג'אמילי". הנרטיב של אותו שיר עורר סערה במדינה בגלל היותו גרפיטי אישי שנכתב בזפת על מבנה משאבת מים בדרך "באב אל וואד" –  פלמ"ח ברוך ג'אמילי פ"ת 1948.

הכתובת נמחקה.

ביום העצמאות שנת 2011 שוחזרה ונכתבה מחדש אותה הכתובת  על הקיר. ובאותו הקיץ יצאה לרחובות  במחאת רוטשילד עמותת "בני ברוך- קבלה לעם".

הכתובת שהיא חרטה על דגל המחאה היה-  "לא ימין ולא שמאל הערבות מעל לכול" והנרטיב לאותה כתובת הוא:

"כשדלק  הערבות האנושית ואהבת הזולת הוא המניע את הרצון לבנות חברה חיובית ותומכת, חיי האדם מקבלים משמעות.  כי אז הוא עוזר לעשות חיי האחרים יפים יותר" חברה זו תושג רק באמצעות שיטת החיבור של חכמת הקבלה.

בהובלתו והדרכתו של הד"ר מיכאל לייטמן לומדים חכמה זו כ- 2 מליון תלמידים בכול העולם.  ו"בנֵי ברוך " עושים ימים כלילות להפיצה להמוני העם כערכים המובילים בכל תחומי חיינו. בכך הם ממשים את  כתביהם של המקובל הענק הרב יהודה אשלג ובנו הרב"ש. הד"ר לייטמן  שהיה שנים רבות תלמידו ועוזרו האישי של הרב ברוך אשלג, קרא אותם על שמו.

בקיץ  2018 נחגוג כולנו את יום ההולדת ה 70 של מדינתנו.נאחל לה ש"קולו של הטרובדור" המספר על שיטת החיבור הנותנת מענה חינוכי-ערכי לבעיות העוטפות את החברה הישראלית ואת כלל העולם ישמע ברמה.

שהמעגל הגלובלי שיצרה "בני ברוך- קבלה לעם" למימוש ערכי הקבלה, יקבל עכשיו הסכמה רחבה שבעזרתה ישתלב חזונה ליצירת עולם טוב יותר עם מציאות הקורמת עור וגידים.

ונגיד אמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *