המסר של קבלה לעם

ארגון בני ברוך עוסק בלימוד והפצת חכמת הקבלה למעלה משני עשורים. בין היתר הוקמה מכללת קבלה לעם המספקת לימודים סדורים ומעמיקים של החכמה, וכמובן תרגול הנלמד על מנת ליישמו בחיים באופן פרקטי. "בני ברוך" נקראים בשמם על שם הרב ברוך שלום הלוי אשלג, שהיה מורו של הרב ד"ר מיכאל לייטמן שעומד בראש הארגון מראשית הקמתו.

לבני ברוך יש מסר אחד לכולם והוא "ואהבת לרעך כמוך". שלוש מילים מוכרות ואולי נדושות אשר טומנות בחובן את התורה כולה. חכמת הקבלה מביאה לאדם בדיוק את מה שחסר לרבים מאתנו בדור הזה, טעם לחיים, משמעות, פנימיות ותכלית. על ידי תרגול אהבת הזולת ופיתוח ההשתוקקות למטרה זו, מתעלה האדם מעל האגו הצר שמסתיר לו את כל הטוב שבבריאה וזוכה לפקוח את עיניו למציאות האמתית אשר כולה אהבה חלוטה בלבד.

המטרה של חכמת הקבלה היא "גילוי אלקותו ית' לנבראיו בעולם הזה" (מהותה של חכמת הקבלה, בעל הסולם) את המטרה הזו ניתן להשיג רק על ידי חיבור בריא ואיכותי בין בני אדם. "הבורא" אותו מתארת חכמת הקבלה הוא כוח האהבה אשר שולט במציאות ומניע כל פרט בה ומי שחפץ לגלות אותו מוזמן לרכוש בנוסף על תכונותיו הנוכחיות, יחס חדש לזולת שנקרא השפעה ואהבה. מקובלים מסבירים לנו שרק מי שאוהב מגלה אהבה וכל עוד איננו נמצאים בתכונה מסוימת לא נוכל לגלות אותה מחוצה לנו.

חכמת הקבלה מתגלה ברבים בימינו ועל כך כותבים מקובלים רבים בכתביהם. הסיבה היא שבזמננו הדור זקוק לחכמה זו על מנת לתקן את היחסים בין כל בני האדם ולהגיע להרמוניה ואהבה הדדית. באהבה הזו, שניצור בינינו, נגלה את הבורא.

המקובלים ותלמידיהם חפצים ומשתוקקים להעביר את מסר האיחוד והאהבה לכל אדם באשר הוא ומזמינים את כל מי שחפץ בכך לטעום את טעם החיבור. באופן טבעי, כל מי שבא במגע עם החכמה ומרגיש את כוחה, מעוניין להעביר את המסר לכולם. הידיעה שנמצא המפתח לחיים טובים, מלאים ולאושר האמתי דוחפת את האדם לספר על כך לכל איש ואישה, כדי שכולם יחוו ויכניסו את האהבה אל חייהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *